*****Strona główna serwisu "Linux XLin" *****

Zintegrowany Pakiet Oprogramowania TRAWERS Smabi - program do obsługi sprzedaży XdeFactor - bezpłatny program do obsługi sprzedaży
OpenOffice.org - pakiet biurowy Możemy położyć kres załącznikom Worda Xcircuit, program typu CAD do rysowania schematów i diagramów w Linuksie.

Linux w firmie.


Linux jest bardzo popularny w środowiskach naukowych, wsród programistów, oraz świetnie nadaje się jako narzędzie sieciowe. Okazuje się że komputer z systemem Linux, z powodzeniem może być wykorzystany także w biurze lub firmie. Przykładem na to może być, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Kancelaria Sejmu, Zakłady Energetyczne i Komunikacyjne, Hotel Sobieski i wiele innych firm. Ze względu na to że Linux jest bezpłatny, a także większość aplikacji biurowych do niego, nie wydając ani grosza na oprogramowanie, osiągniesz taki sam efekt co użytkownicy na oprogramowaniu kupionym za kilka tysięcy złotych lub więcej.
Istnieje wiele darmowych programów biurowych typu, arkusz kalkulacyjny, baza danych czy edytor tekstu. Bardzo dobrym pakietem dla środowiska graficznego KDE jest pakiet KOffice. Składa się on z edytora tekstów KWord, arkusza kalkulacyjnego KSpread, programu do tworzenia wykresów KCart, programu do obróbki grafiki KIlustrator, oraz modułu do tworzenia prezentacji Kpresenter.

arkusz kalkulacyjny - Gnumeric
Arkusz kalkukacyjny -Gnumeric

W czerwcu 2000 roku ukazał się długo oczekiwany bezpłatny pakiet aplikacji biurowych StarOffice 5.2, obecna nowsza wersja StarOffice nie jest już darmowa i kosztuje około 75 USD.
Jest to prawdziwy kombajn biurowy, zawiera edytor tekstu i DTP, arkusz kalkulacyjny, moduł do obróbki i tworzenia grafiki, bazę danych, serwer zadań, umożliwia tworzenie i odtwarzanie prezentacji, umożliwia obsługę poczty elektronicznej oraz grup dyskusyjnych. Dodatkowo posiada galerię obrazków, zestaw 20 słowników (także polski) ponadto może służyć jako przeglądarka internetowa.
Dodatkową zaletą tego pakietu jest wysoka zgodność z formatami dokumentów MS Office, oraz dostępnośc tego pakietu także dla systemu MS Windows i Solaris.
Bezpłatnym dpowiednikiem StarOffice udostępnionym na licencji GNU GPL jest OpenOffice.org. Istnieją także inne pakiety biurowe za które trzeba zapłacić, np: WordPerfect for Linux lub Applixware Office Suite.
Pojawiły się firmy tworzące specjalistyczne programy biznesowe pracujące pod Linuksem typu, Kadry i płace, Środki trwałe, Finanse i księgowość, Hurtownia, itp.
Istotną cechą Linuksa, ważną we wszelkiego rodzaju instytucjach, jest stabilna praca, bardzo dobra ochrona informacji, oraz zabezpieczenie przed dostępem osób niepowołanych.
Programy biznesowe.

LeftHand Firma Lefthand zajmuje się tworzeniem oprogramowania do wspomagania pracy małych i średnich firm. Aktualnie w ofercie firmy można znaleźć programy: Lefthand Mała Księgowość, Lefthand Pełna Księgowość. Lefthand Środki trwałe oraz Lefthand CRM. Dzięki tym programom, juz dziś właściciele małych i średnich firm mogą bez obaw oprzeć swoją prace na systemie Linux, co wiąże się oczywiście z dużymi oszczędnościami dla firmy. Wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z tymi programami za darmo, pobierając ze strony firmy www.lefthand.com.pl. pełne wersje tych produktów z reklamami. Serdecznie zapraszamy.
Waran s.c. Strona firmy Waran s.c. producenta następujących programów: finansowo księgowy(fk),obrót towarowy(ot), materiałówka, środki trwałe, płace, kadry, księga przychodów i rozchodów.
SOFTSERVICE Firma SOFTSERVICE oferuje Systemem Obsługi Sprzedaży dla systemów Linux. Oprogramowanie pozwala na szybką i łatwą obsługę dokumentów przepływu towarów w małych i średnich przdsiębiorstwach. SOS umożliwia profesjonalne korzystanie z bezpłatnej bazy danych mySQL i bezpłatnego systemu Linux obniżając tym samym koszty całego systemu do minimum, zachowując przy tym maksimum bezpieczeństwa danych i komfort obsługi. Do pobrania dostępna wersja demonstracyjna programu.
TRESProducent Zintegrowanego Pakietu Oprogramowania TRAWERS pracującego między innymi pod Linuksem. Pakiet TRAWERS przeznaczony jest dla firm handlowych, usługowych, produkcyjnych. Firma udostępnia wersję demonstracyjną.
Inter-SpiderKrakowska firma "Inter-Spider" oferuje program Smabi do obsługi sprzedaży dla małego i średniego biznesu. Wersja demo do pobrania na stronie firmy.
RC-SoftKolejna firma oferuje oprogramowanie magazynowo - księgowe, pracujące na natywnej platformie Linux, przeznaczone do obsługi sklepów i marketów oraz sieci sklepów i hurtowni. Wersje demonstracyjne programów do pobrania na stronie firmy w dziale Programy.
HS Partner Pro-Test S.A. Firma oferuje komplet produktów i usług niezbędnych do komputeryzacji przedsiębiorstwa, ze szczególnym uwzględnieniem branży hotelowej i restauracji. Programy do zarządzania : księgowością i finansami - ProFINN 2000, obrotu towarami - ProMAGG 2000, działalnością hotelową - ProHOTT 2000, działalnością gastronomiczną - ProRESS 2000 i ProGASS 2000.
Q-Gabinet 3000 System Q-Gabinet 3000 jest wielomodułowym, skalowalnym systemem przeznaczonym do obsługi każdego gabinetu medycznego. Program potrafi: prowadzić kartotekę pacjentów, wystawiać i drukować wyniki badań opisowych i diagnostycznych, konsultacji. Przeznaczony do prywatnych klinik i przychodni, spółdzielni lekarskich, oddziałów szpitalnych, przychodni USG, RTG, EKG itp., przychodni rehabilitacyjnych.
Mleko 2003 - obsługa skupu mleka dla Windows i Linux Program jest przezaczony na małych i średnich punktów skupu mleka, charakteryzuje się graficznym interfejsem, oraz dużą prostotą obsługi Program jest zgodny z schematem wymiany danych w formie elektronicznej pomiedzy punktami skupującymi a ARR. Wymiana danych z OTARR i ARiMR jeszcze nigdy nie byla tak prosta.
Software 3 S Firma oferuje programy pracującyce w systemie Linux. Program KaPeLa przeznaczony do obsługi sprzedaży w małej lub śreniej firmie. Program Polisa służący do ułatwienia pracy agentom ubezpieczeniowym oraz agencjom ubezpieczeniowym. Dostępme są wersje demonstracyjne tych programów.
Strona główna serwisu "Linux XLin"