*****Strona główna*****

ImageMagicLynx Polowanie na ekranie, czyli zrzutki ekranowe w Linuksie Xcircuit, program typu CAD do rysowania schematów i diagramów w Linuksie.Wprowadzenie do Edytora tekstu OpenOffice.org Writer

ProgramyDzięki programistom z całego świata użytkownicy Linuxa nie powinni narzekać na brak oprogramowania. Wiekszość programów rozprowadzana jest przez internet na podstawie Licencji Publicznej GNU. Licencja ta chroni prawa autorskie, a jednocześnie umożliwia darmową dystrybucję tych programów razem z kodem źródłowym. Każdy użytkownik prędzej czy później będzie musiał skorzystać z edytora tekstu, jest ich około 100, najpotężniejszym chociaż nie najłatwiejszym w użyciu jest Emacs. Istnieje także wiele programów do tworzenia, obróbki i konwersji plików graficznych, jeden z najlepszych i najbardziej znanych to GIMP (GNU Image Manipulation Program). Nie powinieneś mieć problemów z wyborem programów do obsługi CD i DVD, czy też do odbioru prgramów telewizyjnych za pomocą karty telewizyjnej. Do bezpośredniego odbioru telewizji i radia z internetu najpopularniejsza aplikacja to RealPlayer. Największy wybór będziesz miał wśród aplikacji użytkowych, każda dystrybucja oferuje kilkadziesiąt takich programów.

edytor www - Screem

Twoim najwiekszym problemem będzie znalezienie odpowiedniego programu do konkretnego zadania i ściągnięcie go z internetu. W każdej dziedzinie znajdziesz coś ciekawego.